5 копия

 

 

Поезія, що єднає

Поезія – це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик душі.

У рамках регіонального проекту «Схід – Захід разом» до Дня рідної мови на базі Золотоколодязької сільської ради 14 лютого відбулася зустріч з надзвичайною людиною, учасником Революції Гідності та Свободи, з майстром поетичного слова, уродженцем с. Судова Вишня, що на Львівщині – Василем Івановичем Сюмаком. Хоча заочне знайомство митця з Добропільщиною розпочалося ще раніше: до Львова було запрошено Добропільський вокальний ансамбль «Берегиня» з концертною програмою. Саме там і зустрілися вокалісти з Василем Івановичем, який, як виявилося, з 2014 року подорожує Сходом України, спілкуючись з учнями шкіл, членами громади, доносить до них силу рідного слова у становленні незалежної соборної держави, підносить патріотичний дух. Знайомство швидко переросло у дружні стосунки, тому митець залюбки погодився відвідати чудовий куточок України – Добропільщину.

Почуття патріотизму, любов і пошана до рідного слова, до звичаїв та традицій українського народу – ось ті фактори, що є ключовими для Золотоколодязянської ЗОШ у вихованні підростаючого покоління та для діяльності Золотоколодязької сільської ради. Саме тому Добропільська райрада запропонувала Василю Івановичу відвідати мальовниче село Золотий Колодязь. В організації взяли участь голова сільської ради Т.Б. Сидоренко, учителі української мови та літератури А.О. Голубенко, Г.А. Ковальова,       Г.О. Чумак за підтримки адміністрації Золотоколодязянської ЗОШ (директор О.В. Солоп).

Хвилююча атмосфера на початку заходу непомітно переросла в теплу відверту розмову, під час якої і слухачі, і учасники поринули у вир емоцій і почуттів, переймань за долю Батьківщини. Користуючись можливістю, учні нашої школи презентували збірку власних поезій «А хто, якщо не ми?!. Пробудження…», де діти мали змогу висловити свою любов до України та власне бачення подій, що розгорнулися на теренах нашої держави перед широким загалом. Гаслом заходу стали рядки одного з віршів найменшої поетеси Ольги Паніної (керівник Г.О. Чумак): «Годі, брати, сперечатися нам, і Захід, і Схід – об’єднаймося!». Дівчинка висловила свою любов і повагу до Батьківщини у поезії «Я люблю Україну». Свою небайдужість до розвитку подій у становленні Нової України у вірші «Ох, не однаково мені» виразив учень 9-го класу Максим Плотніков (керівник А.О. Голубенко). Передала слухачам почуття всенародного болю рядками поезії «Моє ім’я Україна!» учениця 10-го класу Єлизавета Новіцька (керівник Г.А. Ковальова).

Прослухавши учнівські поетичні твори, у своєму виступі Василь Іванович звернув увагу на те, що діти по-дорослому відчувають проблеми свого народу та глибоко переймаються долею України. «Поезія більше впливає не на свідомість, а на підсвідомість, робить людей добрішими, люблячими, - наголосив митець, - про совість треба дбати – не продавати, не торгувати нею ніколи, а жити і творити в любові до кожного. Саме тоді буде сильною Україна.»

На згадку про нашу зустріч Василь Іванович отримав подарунки від поетів-школярів та голови Золотоколодязької сільської ради Т.Б. Сидоренко. Наприкінці свята всі присутні гучно виконали Гімн України, вклавши у спів захоплюючі й неймовірні почуття та враження, отримані від спілкування з талановитим поетом – В.І. Сюмаком.

«Дай руку, брате, ми єдині – Схід і Захід України».

 

12346