11 травня в с. Новотроїцьке відбулась хвилююча подія- перепоховання чотирьох радянських воїнів , які загинули під час Другої Світової війни в боях за звільнення нашого краю від німецько-фашистських загарбників . На урочистій церемонії поховання були присутні голови Добропільської і районної ради та райдержадміністрації , голова Золотоколодязької сільської ради, воїни афганці, духовенство, школярі,
місцеві жителі, представники ветеранської організації, Збройних сил України, пошукової групи, Народної спілки Німеччини догляду за військовими похованнями Військові меморіали "Схід".
    В селі вже є меморіал загиблим солдатам і з ним пов'язана моторошна історія , що трапилася в тих краях понад 70 років тому. Знайдені останки 4 воїнів - відголосок тієї трагедії.
    У далекому 1943 році , під час наступу наших військ на Барвенківському напрямку , деякі радянські частини зайшли глибоко в тил ворога, та були оточені , змушені прориватися  з боями.Був лютий . Група наших військ підійшла до с.Новотроїцьке.Серед батальйону був зрадник.За кілометр лижники зупинилися , відправили до села розвідників. Розвідники розпитали старосту (який вірно служив німцям), той переконав, що ворога не має.Танкова частина німців обстріляла наших солдатів з кулеметів та пішли душити гусеницямиюСніг навкруги танув від солдатської крові.Всі наші бійці загинули.Біле поле стало червоним.Солдат поховали у ямі, на місці колишньої цегельні.Німці відібрали всі документи, тому ніхто не знав ані назву військової частини, ані імен загиблих.

Вкладення:
Доступ за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=FaZUn9yRAfc)watch[ ]0 kB