Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 р. №431 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років"День пам'яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щороку утретю неділю травня.День пам'яті встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості. 

         Раніше репресованих згадували разом із жертвами голодоморів і лише
сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. 

         20 травня на будинках і спорудах органів місцевого самоврядування були приспущені Державні прапори України, у бібліотеці оформлено тематичну виставку документів та матеріалів, пов’язаних з роковинами Великого терору- масових політичних репресій 1937-1938: «З полону забуття».

         З метою належного відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій, в Золотоколодязькій сільській раді був проведений тематичний круглий стіл «Злочин, якому немає прощення».     

Були присутні: завідуюча архівним відділом Добропільської РДА Чамор Любов Василівна, начальник відділу з питань внутрішньої політики та організаційної роботи апарату Добропільської райдержадміністрації Інна Іванівна Дьяк, бібліотекар Золотоколодязької сільської бібліотеки Тирінова Любов Анатоліївна, місцеві жителі.

         В заході взяли участь учні старших класів Золотоколодязької ЗОШ І-ІІІст. Під час заходу вони почули страшні свідчення родичів політичних репресій, які проживали на території сільської ради. Були представлені факти, які свідчать про масштабність терору радянської влади проти власного народу. Під час заходу були згадані імена односельців, які стали жертвами політичних репресій і не повернулися з таборів смерті.

Ця трагедія ніколи не повинна повторитися. Це наша історія.Ми не маємо права забувати, ми повинні памятати, яку страшну трагедію довелося пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності.

1234