Увага!

Стимулювання створення

сімейних фермерських господарств

           15 серпня 2018 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10 липня 2018 року № 2497-VIII, яким внесено зміни до Закону «Про фермерське господарство», Податкового кодексу України та інших законів щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

           Законом передбачено забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб - підприємців, які організували сімейне господарство та надано їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи (п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України).

При цьому фізичні особи-підприємці (сімейні фермерські господарства) повинні відповідати таким критеріям:

- здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство";

- зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

- здійснення господарської діяльності за місцем податкової адреси;

- не використання праці найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

- площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуваннічленів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Нараховані суми податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) сплачувати до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок (підпункт 168.4.9 ст.168 Податкового кодексу України).

           Законом також встановлена додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/ голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування протягом 10 років (Ст.131.1., 131.3. Закон України «Про державну підтримку сільського господарства»).

За додатковою інформацією звертатися до управління агропромислового комплексу райдержадміністрації за телефоном (06277)2-90-42