«Збережемо лебедів Добропільщини!», - саме таким

своєрідним закликом стала природоохоронна акція   для небайдужих жителів Добропільського району, яку організували і провели гуртківці Добропільського районного ЦЕНТУМу «Людина і довкілля» разом із керівником Ляментовською І.С., учні Золотоколодязянської ЗОШ І- ІІІст, сільський голова Золотоколодязької сільської ради Сидоренко Т.Б ., та місцеві активісти 11 листопада на підтримку лебедів, які ось уже близько десяти років поспіль   оселяються на місцевій водоймі села Золотий Колодязь.

Щороку, навесні , ці птахи виводили своє потомство. Поки на місцевій водоймі був господар, життю цій лебединій парі ніщо не загрожувало. Сьогодні все змінилося. Найбільша і єдина небезпека, на сьогодні, від людей. На неї якраз і не очікують лебеді, адже швидко за ці роки приручилися до людей, беруть їжу прямо з рук, лестяться до дітей, дають до себе доторкнутися.

Так хочеться, щоб місцева водойма ще довго залишалася затишною домівкою для пернатих красенів! Але чи буде це так ? Адже і в цьому році ця лебедина пара поповнилася п’ятьма маленькими лебедятами, та не судилося двом лебедям – підліткам дорости до граціозності та вишуканості. Людська бездушність, жорстокість знищили їх.

Тож закликаємо всіх небайдужих людей долучитися до справи порятунку та допомоги цим прекрасним птахам, які облюбували для свого проживання саме наш чарівний Добропільський куточок, у якому, завдяки цим королівським птахам, панує атмосфера романтики.

Пам’ятаймо, що у словян лебедина пара – втілення подружньої вірності, краси і дородства . А поєднуючи у собі дві стихії: повітря і води, лебідь є птахом Життя! Тож збережімо життя лебедям Добропільщини!

Члени гуртка «Людина і довкілля»

Бичко Діана та Велієва Єлизаветта

 

12345678910