Амброзія полинолиста  -

небезпечний карантинний бурян

Існують декілька методів боротьби з амброзією полинолистою.

Агротехнічний метод  включає досходове та післясходове боронування , міжрядний обробіток просапних культур, дискування, лущення стерні, ранню оранку зябу, дотримання технологій вирощування сільгоспкультур.

В межах населених пунктів застосовуються механічний і фітоценотичний методи.

Механічний метод включає знищення амброзії з корінням до початку бутонізації та багаторазове низьке скошування амброзії до початку цвітіння.

 Фітоценотичний метод – знищення рослин амброзії на засмічених ділянках шляхом приорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток та наступним висівом на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішок або газонних трав чи розстиланням газонних рулонів.

За межами населених пунктів (за винятком місць біля водоймищ, пасовищ, курортних зон) застосовують хімічні методи, зокрема гербіциди суцільної дії та інші, у терміни та відповідно рекомендованих норм витрат згідно із Переліком пестицидів  і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Для ефективної боротьби з карантинними рослинами необхідно не тільки комплексне застосування механічного, хімічного і фітоценотичного методів, а й підвищення відповідальності за неналежне утримання земельних ділянок їх власників та орендарів, прилеглої території – суб’єктів господарювання. Очищення власних земельних ділянок  та прилеглих територій  сприяє зменшенню площі розповсюдження карантинних рослин і зниження їх негативного впливу на довкілля.