«Збережемо лебедів Добропільщини!», - саме таким

своєрідним закликом стала природоохоронна акція   для небайдужих жителів Добропільського району, яку організували і провели гуртківці Добропільського районного ЦЕНТУМу «Людина і довкілля» разом із керівником Ляментовською І.С., учні Золотоколодязянської ЗОШ І- ІІІст, сільський голова Золотоколодязької сільської ради Сидоренко Т.Б ., та місцеві активісти 11 листопада на підтримку лебедів, які ось уже близько десяти років поспіль   оселяються на місцевій водоймі села Золотий Колодязь.

Щороку, навесні , ці птахи виводили своє потомство. Поки на місцевій водоймі був господар, життю цій лебединій парі ніщо не загрожувало. Сьогодні все змінилося. Найбільша і єдина небезпека, на сьогодні, від людей. На неї якраз і не очікують лебеді, адже швидко за ці роки приручилися до людей, беруть їжу прямо з рук, лестяться до дітей, дають до себе доторкнутися.

Так хочеться, щоб місцева водойма ще довго залишалася затишною домівкою для пернатих красенів! Але чи буде це так ? Адже і в цьому році ця лебедина пара поповнилася п’ятьма маленькими лебедятами, та не судилося двом лебедям – підліткам дорости до граціозності та вишуканості. Людська бездушність, жорстокість знищили їх.

Тож закликаємо всіх небайдужих людей долучитися до справи порятунку та допомоги цим прекрасним птахам, які облюбували для свого проживання саме наш чарівний Добропільський куточок, у якому, завдяки цим королівським птахам, панує атмосфера романтики.

Пам’ятаймо, що у словян лебедина пара – втілення подружньої вірності, краси і дородства . А поєднуючи у собі дві стихії: повітря і води, лебідь є птахом Життя! Тож збережімо життя лебедям Добропільщини!

Члени гуртка «Людина і довкілля»

Бичко Діана та Велієва Єлизаветта

 

12345678910

 

13.11.2018 року з 10.00 до 12.00 год. у актовому залі приміщення Золотоколодязької сільської ради відбулись перші громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля за проектом «Будівництво технологічної автодороги №1 для транспортування глин Андріївського родовища ПАТ «Веско».

  Були присутні: представник Міністерства екології та природних ресурсів Казимир Станіславович Кобилянський, начальник технічного відділу ПАТ «Веско» Ігор Володимирович Підповітний, провідний інженер технічного відділу Вікторія Василівна Гармаш, провідний інженер з охорони навколишнього середовища Вікторія Феліксівна Фаренік, учасники громадських слухань.

Присутні заслухали доповідь представника суб’єкта господарювання- провідного інженера з охорони навколишнього середовища Вікторію Феліксівну Фаренік, яка розповіла про суть планової діяльності, екологічну та економічну вигоду реалізації проекту із врахуванням санітарно- захисної зони, що входить в межі допустимих значень та зазначила, що діяльність підприємства здійснюється відповідно до діючих дозволів.

  Начальник технічного відділу ПАТ «Веско» Ігор Володимирович Підповітний проінформував слухачів, що технологічна автодорога №1 споруджується в рамках реалізації проекту розробки Андріївського родовища вогнетривких глин, і є частиною транспортної інфраструктури родовища. Критерії екологічних оцінок впливу прийняті за діючими нормативними матеріалами, в тому числі при впливі на атмосферне повітря критерієм оцінки є затверджені нормативи – гранично-допустимі концентрації. Доповідач проінформував слухачів, що основним негативним фізичним фактором при будівництві та експлуатації технологічної дороги відноситься шумовий вплив.

Наприкінці слухань, уповноважений головувати представник Міністерства екології та природних ресурсів Казимир Станіславович Кобилянський оголосив про порядок врахування зауважень і пропозицій громадськості та закриття громадських слухань.

123

 

 

            12 листопада 2018 року відбулося засідання 39 позачергової сесії Золотоколодязької сільської ради.

У роботі сесії взяли участь 10 депутатів сільської ради, в.о. голови Добропільської РДА Наталя Петрівна Перекотій, начальник фінансового управління Добропільської РДА Валентина Партеніївна Тітова, заступник військового комісара Добропільського ОМВК начальник мобілізаційного відділення майор Сергій Васильович Кутній, заступник начальника відділу у Добропільському районі голова Управління Держгеокадастру у Донецькій області Сергій Сергійович Зоц.

            На порядок денний виносились питання про внесення змін до рішення сесії сільської ради «Про програму економічного і соціального розвитку Золотоколодязької сільської ради на 2018 рік», про зміни до рішення сесії сільської ради від 22.12.2017 року № «Про сільський бюджет на 2018 рік», про встановлення середнього розміру кошторисної заробітної плати при визначенні вартості робіт з будівництва та інші.

         З усіх питань порядку денного були прийняті відповідні рішення.12345

5

 

                   01 листопада в будинку культури села Золотий Колодязь відбувся концерт на підтримку військовослужбовців Збройних Сил України. Захід було організовано творчим колективом 33 будинку офіцерів міста Чернівці за участю керівників народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Карпати» центрального палацу культури міста Чернівці Ткача Василя Степановича та Ткач Тетяни Іларіївни та соліста Чернівецької обласної філармонії, заслуженого артиста України Данилюка Василя Степановича разом з колективом «Водограй» сБК села Золотий Колодязь, керівник Борисюк Володимир Олександрович.

                Під час святкової програми з вітальним словом виступила сільський голова Тетяна Сидоренко. Вона подякувала за мужність, силу духу та відвагу учасникам ООС, військовослужбовцям контрактної служби, волонтерам та кожному, хто піклується за Батьківщину.

           З вітальним словом до присутніх звернувся т.в.о. заступника командира дивізіону морально-психологічної підготовки та подякував за захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

                Бурхливими оплесками присутні зустрічали кожного з учасників концертної програми.